Välkommen till Roslagens Auktionsverk

Vi säljer antikviteter, inredning, konst, design, silver och mycket annat.

Kontakta oss för värdering och försäljning av enstaka föremål såväl som dödsbon och delar av bohag.
Värderingen är kostnadsfri och utan förpliktelser.

Du kan nå oss på mail: info@roslagensauktionsverk.se eller telefon: 073-645 53 16.

För tillfället har vi endast öppet för inlämning efter överenskommelse.
Tider för visning innan auktion och utlämning hittar du under ”kontakta oss”

SLUTPRISER

Realtidsauktion söndag 4 juli 19:00. Katalogen publiceras ca 1 veckan innan auktionen.
Då säljer vi bl a ljuskrona 1800-tal, skrivbord sengustavianskt, oljemålning Per Ekström, litografier Ilon Wikland, Peter Dahl, Madeleine Pyk m.m. Gjutjärnskamin från Junsele Länsmansgård, silverbägare Gottlieb Herkepeus 1841, vattentunna J. Johansson, Norrtälje, möbler, belysning, glas, porslin, keramik, leksaker, skivor, fiskeutrustning, moped Husqvarna Novolette 50-tal, flertal objekt från Westerbloms pensionat i Spillersboda och mycket mer.