Välkommen till Roslagens Auktionsverk

Vi säljer antikviteter, inredning, konst, design, silver och mycket annat.

Kontakta oss för värdering och försäljning av enstaka föremål såväl som dödsbon och delar av bohag.
Värderingen är kostnadsfri och utan förpliktelser.

Du kan nå oss på mail: info@roslagensauktionsverk.se eller telefon: 073-645 53 16.

För tillfället har vi endast öppet för inlämning efter överenskommelse.
Tider för visning innan auktion och utlämning hittar du under ”kontakta oss”

TILL-NÄSTA-AUKTION

Realtidsauktion den 26 februari, 19:00 (Vi har börjat publicera katalogen som fylls på med objekt fram till torsdag innan auktionen)
Då säljer vi bl a flertal fickur i guld bl a Patek Philippe, Vacheron & Constantin, jaktur, bordsur Jaeger Le Coultre, Gustavianska möbler 1700/1800-tal, Salongsbord Johan Öman från Brogåds Slott, hyckelharpa Hans Lantz, keramik Anders Bruno Liljefors, Stålhane, Saxbo, porslin bl a Mon Amie, Ostindia, Musselmalet, Blå Blomst, Kina porslin, piedestal Gustavsberg majolika, glas bl a Gunnar Cyrén ”Nobel”, Litografi Olle Baertling, salutkanon Stafsjö, bordskanon Norrtälje och urnor i gjutjärn, flakmoped, modellbyggsatser, RC båtar/bilar/flygplan.